CZARTY Kraków

Żyjemy sportem ale cenimy też aktywny wypoczynek, zwiedzanie, relaks z drużyną! 

KRAKÓW PO GODZINACH

Wybierasz się na wypoczynek do Krakowa, rezerwujesz już noclegi i zastanawiasz się, co warto zwiedzić w dawnej stolicy Polski? Oto subiektywna lista najciekawszych atrakcji Krakowa:

1

Smok Wawelski

Smok Wawelski to 6-metrowa rzeźba wykonana z brązu, jeden z najpopularniejszych symboli Krakowa. Twórcą tego arcydzieła jest Bronisław Chromy. Mityczne stworzenie zdobiące Kraków to główna postać legend, filmów i opowieści. Ognisty potwór zamieszkiwał smoczą jamę u podnóży wzgórza wawelskiego. Brązowy stwór zieje prawdziwym ogniem dzięki zasileniu gazem ziemnym. Zjawisko to można zobaczyć przez całą dobę w 10-minutowych odstępach.
2

Ulica Floriańska

Wspomniane powyżej miejsce to jeden z najpopularniejszych szlaków w Krakowie. Pas ten ciągnie się od rynku aż do Bramy Floriańskiej. Uliczka ta kryje w sobie wiele urokliwych kamienic, restauracji i sklepików. Brak dźwięku silnika samochodowego spowodowany wyłączeniem drogi z ruchu sprawia, że ścieżki krakowskiej alejki są idealnym miejscem na spacer podczas wypoczynku w tym kultowym mieście. Znajdują się tam również hotele z licznymi pokojami.
3

Sukiennice

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie Krakowa są sukiennice-najstarszy ośrodek handlu dawnej stolicy. Podstawowym materiałem sprzedawanym w centralnym budynku krakowskiego rynku głównego było sukno, dzięki któremu konstrukcja zawdzięcza swoją nazwę. Obiekt w dalszym ciągu pełni funkcje handlowe sprzedając pamiątki oraz ręczne dzieła sztuki. Magicznie oświetlone sukiennice to idealne miejsce na nocny spacer podczas wypoczynku w grodzie podwawelskim. 
4

Podziemia rynku w Krakowie

W głębinach rynku krakowskiego mieści się muzeum multimedialne, które zostało oddane do użytku w 2010 roku. Skansen zabierze Cię do średniowiecznego grodu Kraka, ukazując pozostałości miejskich kramów, pierwsze sukiennice oraz warsztaty rzemieślnicze. Nietuzinkowy klimat obszar zawdzięcza swojemu położeniu. W czasie wypoczynku w dawnej stolicy koniecznie opuść pokój i udaj się w otchłań placu handlowego.
5

Ogród Zoologiczny 

Miejsce to zlokalizowane jest w regionie Lasu Wolskiego. Zoo mieści 270 gatunków zwierząt. Obszar zamieszkują zwierzęta tj. żyrafy, słonie, lwy, zebry oraz kangury. Znajdują się tam także gatunki ptaków drapieżnych. Dla osób kochających wodne stworzenia zoo umieściło na swoim terenie również świnki morskie, żółwie i wiele innych zwierząt zamieszkujących akweny. Ceny biletów oscylują w granicach 20 zł. Zoo dostępne jest do godziny 15 w każdy dzień tygodnia oraz dni świąteczne. 

Bogata oferta turystyczna i noclegowa

Nie jesteś z Krakowa? Nic nie szkodzi, Kraków co roku przyciąga wielu turystów z całej Polski, a nawet Europy. Na szczęście Kraków to miasto wymarzone dla podróżnych: bogata baza noclegowa jest dostępna dla każdego. Noclegi w Krakowie nie należą do najtańszych (są miejsca w Polsce z dużo niższymi cenami za pokoje), ale z pewnością warto się zatrzymać w Krakowie na dłużej.

Jak zarezerwować tanie noclegi w Krakowie? Przede wszystkim warto rezerwować pokoje z wyprzedzeniem. I nie trzeba przy tym sugerować się cenami podanymi w portalach rezerwacyjnych (które jak wiadomo pobierają prowizję za rezerwację). Osobiście polecamy trochę bardziej staromodną, ale skuteczną metodą jaką jest telefon do właściciela. Proste a skuteczne. Dzięki temu można zaoszczędzić kilka procent za wynajem.

Oczywiście w Krakowie są nie tylko pokoje, to najprostszy przykład. Bardzo mocno rozwija się w ostatnich latach baza apartamentów. Zlokalizowane są w różnych częściach Krakowa, blisko centrum lub bardziej na uboczu - co kto lubi. Apartamenty w Krakowie cechują się wysokim standardem wykończenia, dużym komfortem pobytu i prywatnością jak nigdzie indziej. Oczywiście zdarzają się również apartamenty, którym daleko do takiego opisu, jednak wystarczy dobrze poszukać, przeczytać opinie i obejrzeć zdjęcia apartamentu, który nas interesuje. W ten sposób ustrzeżemy się przed przykrymi niespodziankami przy wyborze noclegu w Krakowie.

Jeśli bardziej niż prywatność cenimy niską cenę, warto przyjrzeć się hostelom. Ta forma noclegu jest bardzo popularna wśród młodych. W niskiej cenie zarezerwować można pokoje blisko centrum, w atrakcyjnych turystycznie miejscach, a nowopowstające hostele dbają coraz częściej o wysoką jakość pobytu w oferowanych pokojach. Warto więc przyjrzeć się tej formie noclegów.

Popularne hostele w Krakowie

czyli gdzie tanio znaleźć nocleg
Red Carpet Hostel Kraków
Red Carpet Hostel

Aleja Juliusza Słowackiego 29, Kraków

Draggo House Kraków
Draggo House

Gołębia 6, Kraków

Moon Hostel Kraków
Moon Hostel

Halicka 11, Kraków