Znów porażka, miejsca na podium nie będzie | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Znów porażka, miejsca na podium nie będzie

Z Krynicy wróciliśmy niestety „na tarczy”. W meczu, którego stawką było dla nas zachowanie szans na 3. miejsce w lidze, odnieśliśmy kolejną minimalną porażkę. Po dość dramatycznym meczu ulegliśmy ekipie WKS Nowa Wieś 4:3.

Do meczu przystąpiliśmy mocno uszczupleni kadrowo. Paweł Łada, Wojciech Nanke i Marek Mosiądz nadal leczą kontuzje, a na dodatek kilku zawodników (Grzegorza Sławeckiego, Krzysztofa Żaka, Bartłomieja Cupiała, Kamila Ozimka, Marcina Bubkę) wyłączyły z gry choroba lub sprawy prywatne. Mimo to z wiarą w zwycięstwo wyszliśmy na taflę w Krynicy, licząc na udany rewanż za porażkę 2:3 w Krakowie.

W pierwszej tercji objęliśmy prowadzenie po bramce Mateusza Szwachty. Jednak nie zbyt długo cieszyliśmy się prowadzeniem, bo przeciwnik zdołał odpowiedzieć i to dwoma golami. Przy obu zadecydowały błędy w kryciu przeciwników, bramkarzowi nie pomógł też w jednej interwencji rykoszet.

adsc_5844 Niestety w drugiej tercji nie zdołaliśmy wyrównać, mimo kilku dobrych okazji, w tym gry w podwójnej przewadze przez około półtorej minuty. Co więcej, straciliśmy kolejną bramkę i musieliśmy gonić wynik ze stanu 3:1. Jeszcze w tej tercji udało nam się zdobyć kontaktowe trafienie – zamieszanie pod bramką rywala wykorzystał ponownie Mateusz Szwachta. Na drugą przerwę schodziliśmy z realnymi szansami na odwrócenie losów meczu.

Ostatnia tercja nie rozpoczęła się dobrze, bo dość szybko straciliśmy czwartą bramkę i plan szybkiego wyrównania mocno się skomplikował. Mimo wielu kolejnych ataków na bramkę rywala nie wykazaliśmy się skutecznością. Jedyne na co było nas stać to trzecia bramka autorstwa Filipa Dudka. W końcówce oba zespoły w krótkim odstępie czasu poprosiły o przerwę na żądanie. Nie mając wiele do stracenia wycofaliśmy bramkarza, ale na wyrównanie nie starczyło nam czasu.

W meczu nie wykorzystaliśmy swoich atutów, a na dodatek popełniliśmy zbyt dużo błędów w defensywie, które przeciwnik zdołał wykorzystać. Gospodarzom gratulujemy dużych postępów na przestrzeni kilku miesięcy i wygranej, czym zapewnili sobie 3. miejsce w II lidze MALH.

Nam pozostaje w dobrym stylu pożegnać się z sezonem ligowym i podziękować kibicom za wsparcie w kolejnym derbowym meczu z Łotrami, który rozegramy w połowie marca.

WKS Nowa Wieś – Czarty Kraków 4:3 (2:1, 1:1. 1:1 )

Skład Czartów Kraków: Kamil Kus – Grzegorz Kozdęba, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Michał Kostrzewa, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Krzysztof Suder, Marek Ptak, Mateusz Szwachta – Tomasz Kaleta, Tomasz Michalski.