Wygrana z Łotrami "na osłodę" na zakończenie debiutanckiego sezonu w MALH | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Wygrana z Łotrami „na osłodę” na zakończenie debiutanckiego sezonu w MALH

W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie zrobiliśmy to co do nas należało. Potwierdziliśmy miano faworyta i odnieśliśmy pewne zwycięstwo 4:0 w derbowym pojedynku z Łotrami. Mecz w dużej mierze rozstrzygnął się w pierwszej tercji, w której padły wszystkie bramki.

Spotkanie ułożyło się po naszej myśli, bo dość szybko otworzyliśmy wynik, za sprawą bramki Marcina Bubki. W tej tercji podwyższyliśmy prowadzenie po golach Filipa Dudka, Krzysztofa KozdronkiewiczaBartłomieja Cupiała. Szczególnie mogła się podobać szybka, zespołowa akcja, którą sfinalizował nasz kapitan.

W kolejnych odsłonach dało się zauważyć zarówno rozluźnienie w naszych szeregach, jak i brak konsekwencji taktycznej, która pozwoliłaby wykorzystywać błędy i punktować rywala niczym wytrawny bokser. Następne bramki nie padały, nie wykorzystywaliśmy kolejnych sytuacji, także tych w grze w liczebnej przewadze. Zamiast tego, choć inicjatywa cały czas była po naszej stronie, pozwoliliśmy rywalom wyprowadzić kilka groźnych kontr zakończonych strzałami. Niepokojącym jest też duża liczba przegranych wznowień – to element, nad którym musimy koniecznie popracować przed najbliższymi meczami.

fot. Maciej Motyka fot. Maciej Motyka Przeciwników należy pochwalić, bo nieustępliwie walczyli do końca, a w meczu stworzyli sobie niemało okazji do strzelenia bramki. Wynik na „zero z tyłu” to w dużej mierze zasługa naszych bramkarzy, którzy podzielili się mniej więcej po połowie występem w meczu. Zdecydowanie więcej pracy miał strzegący naszej świątyni w drugiej części Kamil Kus, bowiem wtedy nasza gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia. Zmienił on w drugiej tercji Grzegorza Sławeckiego i niedługo po wejściu na lód obronił rzut karny po faulu Filipa Dudka, który do końca próbował zatrzymać rywala wyjeżdżającego sam na sam z naszym golkiperem. Warto nadmienić, że cały mecz, mimo sportowej zaciętości, przebiegał w atmosferze fair-play, za co po meczu zawodnicy obydwu drużyn podziękowali sobie tradycyjnym uściskiem dłoni.

Zdajemy sobie sprawę, że wygrana, choć ważna, nie przesłoni nam nieudanego debiutu w II lidze MALH. Cieszymy się, że choć tym razem mogliśmy dać odrobinę radości naszym wiernym sympatykom i jednocześnie obroniliśmy czwartą pozycję w tabeli. Wierzymy również, że wyciągniemy wnioski z tegosezonowych rozgrywek, a doświadczenia zaprocentują.

Koncentrujemy się na przyszłych wyzwaniach, a najbliższe już za niewiele ponad tydzień. Wtedy to przystąpimy po raz drugi w historii zespołu do Mistrzostw Polski Amatorów Dywizji II, rozgrywanych w tym roku w Krynicy-Zdroju.

Czarty Kraków – Łotry Kraków 4:0 (4:0, 0:0, 0:0)

Skład Czartów Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Grzegorz Kozdęba, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Marcin Bubka, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Mateusz Szwachta, Michał Kostrzewa, Bartłomiej Cupiał – Marek Mosiądz, Tomasz Michalski.