Turniej eliminacyjny MPA w Oświęcimiu – relacja live! Komplet wyników | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Turniej eliminacyjny MPA w Oświęcimiu – relacja live! Komplet wyników

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco aktualizowanych wieści z piątkowo-sobotnich zmagań turniejowych Czartów Kraków na lodowisku w Oświęcimiu!

piątek (12 kwietnia)

8:30 – 9:50 Czarty Kraków – Katowickie Byki 2:3 (1:0, 1:3)

Pierwszy mecz przyjdzie nam rozegrać wcześnie rano. 8:30 to nie jest optymalna pora na intensywny wysiłek fizyczny, dlatego staramy się dobrze rozgrzać i rozruszać. Przeciwnik nie jest nam dobrze znany, ale wiemy, że to też młoda drużyna (2010) występująca w mocnej lidze ŚALH, gdzie ostatni sezon ligowy zakończyła w środku stawki.

Niestety przegraliśmy po wyrównanym spotkaniu. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1:0 po bramce Bartłomieja Cupiała. Drugą odsłonę przegraliśmy wyraźnie 1:3, w tym dwie bramki straciliśmy, grając w osłabieniach. W końcówce meczu po wycofaniu bramkarza Wojciech Nanke zaliczył trafienie, które podtrzymywało jeszcze nasze nadzieje. Na wyrównanie zabrakło niestety czasu. Zawodnikiem meczu w drużynie Czartów Kraków został wybrany Andrzej Tuleja.

15:55 – 17:10 ADH Naprzód Janów – Czarty Kraków 4:3 (1:1, 3:2)

Drugi mecz gramy tuż przed 16:00, a przeciwnikiem będzie ADH Naprzód Janów.

Po dramatycznym meczu i kontrowersyjnych decyzjach arbitrów ulegliśmy nieznacznie faworyzowanej ekipie z Janowa. Przegrywając 3:1 udało nam się doprowadzić do wyrównania, ale na około trzy minuty przed końcem spotkania straciliśmy decydującą bramkę. Dla naszego zespołu strzelali: Kamil Ozimek, Arkadiusz Opozda, Bartłomiej Cupiał. Zawodnikiem meczu w drużynie Czartów Kraków został wybrany Grzegorz Sławecki.

sobota (13 kwietnia)

14:45 – 16:00 Czarty Kraków – Cracovia Amatorzy 2:3 (0:1, 2:2)

W derbowym pojedynku rozgrywanym na oświęcimskiej ziemi ulegliśmy po zaciętym meczu rywalom „zza miedzy”. Przegrywając 0:1 udało nam się wyjść na prowadzenie 2:1, ale ostatecznie brak koncentracji i indywidualne błędy zadecydowały o utracie dwóch goli i minimalnej porażce. Dla naszego zespołu strzelali: Kamil OzimekArkadiusz Opozda. Zawodnikiem meczu w drużynie Czartów Kraków został wybrany Krzysztof Żak.

20:30 – 21:45 STV Katowice – Czarty Kraków 3:2 (1:2, 2:0)

W meczu o utrzymanie w gr. B po dramatycznym meczu ulegliśmy rywalom, znów 3:2. Mecz miał podobny scenariusz, jak spotkanie z Cracovią Amatorami. Po utracie bramki odpowiedzieliśmy trafieniem Kamila Ozimka, a na prowadzenie wyprowadził nas Marcin Dziurkowski strzałem spod linii niebieskiej. Niestety nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia. Na domiar złego, otrzymaliśmy sporo kar i w ostatnich kilku minutach, grając w osłabieniu straciliśmy dwie bramki. Próbowaliśmy jeszcze odwrócić losy meczu w końcówce, wycofując bramkarza, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu. Zawodnikiem meczu w drużynie Czartów Kraków został wybrany Marcin Dziurkowski.