Remisowy "Winter Classic" – relacja z meczu w Krośnie | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Remisowy „Winter Classic” – relacja z meczu w Krośnie

Za http://kalh.pl publikujemy sprawozdanie autorstwa bramkarza SHK Krosno, Arkadiusza Ziemby, z ostatniego meczu naszej drużyny.

dsc_084221 stycznia 2012 r. na krośnieńskim lodowisku mieszczącym się przy ulicy Bursaki 49 odbył się pierwszy, historyczny mecz hokejowy. Drużyna SHK Krosno podjęła zaprzyjaźnioną ekipę krakowskich Czartów w ramach 7 kolejki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Kibice tłumnie zgromadzili się dookoła band i świetnie sprawdzili się w swojej roli. Przez cały mecz nie odpuszczali i głośno dopingowali swoich hokeistów, co bardzo dobrze wpłynęło na ich grę.

I tercja

Krążek szybko przechwytuje ekipa gości, która stara się wyprowadzić akcję, ale nieskutecznie. Gospodarze mocno grają w obronie, nie zostawiając Czartom miejsca na oddanie strzału. W 3 minucie meczu ekipa SHK gra w przewadze, niestety nie wykorzystując jej. Gra SHK najwyraźniej bardzo spodobała się się kibicom, którzy zaczęli krzyczeć i mocno stukać w bandy. Pod koniec pierwszej tercji zawodnicy gości wyprowadzają parę akcji, które pewnie broni bramkarz gospodarzy – Arkadiusz Ziemba. Pierwsze 15 minut kończy się wynikiem 0:0.

II tercja

Zaczęła się niefortunnie dla krośnieńskiej ekipy. W 16 minucie meczu dwóch zawodników Czartów skutecznie kiwa obronę gospodarzy. Bramkę strzela Krzysztof Kozdronkiewicz po podaniu Arkadiusza Opozdy i wynik zostaje otwarty na 0:1. SHK Krosno poirytowane tym faktem rusza do ataku, skutecznie kończąc akcję w 17 minucie. W małym zamieszaniu Austin Porritt podaje do Dave Grimaldi’ego ustalając wynik na 1:1. Wielka radość niestety nie trwa długo w 19 minucie po raz drugi Krzysztof Kozdronkiewicz pokonuje bramkarza gospodarzy zmieniając wynik na 1:2. Gospodarze nie mogli zostawić tego bez odpowiedzi. Zdenek Prochazka szybko podaje do Austin’a Porritt’a, który zapisuje się do protokołu meczowego jako kolejny strzelec bramki dla SHK na własnym terenie. Zawodnicy SHK łapią wiatr w żagle. Ponad 20 sekund później Zdenek Prochazka po świetnym podaniu Wojciecha Błażowskiego wpisuje się na listę strzelców wyprowadzając krośnian na prowadzenie! Ostatnie minuty drugiej tercji były bardzo nerwowe. Czarty bardzo chciały zdobyć kolejną bramkę. Pod koniec tej odsłony gry, w 29 minucie najlepszy snajper drużyny gości Krzysztof Kozdronkiewicz pokonuje Jared’a Pastor’a (drugiego bramkarza SHK Krosno). Druga tercja kończy się wynikiem 3:3.

III tercja

Ostatnie 15 minut było bardzo wyrównane. Obie drużyny za wszelką cenę chciały wygrać to spotkanie. W 31 minucie Hubert Paszkiewicz, zawodnik SHK Krosno wykorzystuje swój mocny strzałdsc_0952-2 z nadgarstka umieszczając krążek w bramce Czartów. Drużyna z Krakowa nie pozostawia tego bez odpowiedzi, w końcu nie przyjechali do Krosna, aby przegrać. Szybką akcją zawodnik Czartów Mateusz Szwachta wyrównuje na 4:4 w momencie, gdy przyjezdni grali w liczebnym osłabieniu. Gra na chwilę się uspokoiła. Zawodnicy SHK, jak i goście z Krakowa najwidoczniej odczuwali już zmęczenie. W połowie trzeciej tercji, jak mówią przepisy na otwartych lodowiskach (Winter Classic) musi nastąpić zmiana połów. Tak też się stało – zmiana połów, chwila przerwy i zawodnicy wznawiają grę. W 37 minucie po wznowieniu z bulika, jeden z zawodników Czartów podaje do Witolda Tulei, który bardzo mocnym strzałem po lodzie umieszcza krążek przy samym słupku. Ekipa z Krakowa prowadzi 4:5. Krośnieńscy zawodnicy jak i kibice nie byli tym faktem zadowoleni. SHK Krosno wyprowadziło parę kontr – niestety nieskutecznie. Ich wysiłki zostały uwiecznione bramką dopiero w 42 minucie spotkania. Zdenek Prochazka po raz drugi po podaniu Wojciecha Błażowskiego umieszcza krążek w bramce przeciwników, wyrównując na 5:5. Do końca meczu trwała bardzo napięta atmosfera, zawodnicy jak i kibice byli zdenerwowani, aż w końcu sędziowie zakończyli mecz, a spiker potwierdził ostateczny rezultat – 5:5.

Na meczu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Piotr Przytocki – prezydent miasta Krosna oraz jego zastępca – Pan Bronisław Baran. Dziękujemy pracownikom obiektu MOSiR za wszelką pomoc w organizacji, a także wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie (ok. 200 osób)! Po meczu przy grillu z kiełbaskami zawodnicy z obu drużyn wymienili się opiniami na temat całego spotkania jednocześnie potwierdzając, że atmosfera była bardzo dobra, a gra przy takiej publiczności jest czymś wspaniałym. Historyczny mecz był grą nerwów, poświęcenia i walki, w której mianem zwycięzcy możemy określić obie drużyny.

Zrelacjonował: Arkadiusz Ziemba

SHK Krosno – Czarty Kraków 5:5 (0:0, 3:3, 2:2)