Szerszenie Oświęcim – Czarty Kraków: relacja z meczu | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Szerszenie Oświęcim – Czarty Kraków: relacja z meczu

Zamieszczamy relację z naszego ostatniego meczu autorstwa kolegi z Szerszeni – Łukasza Chrobaka. Tekst, pierwotnie pojawił się na http://kalh.pl. Polecamy także materiał wideo o drużynie z Oświęcimia kręcony podczas meczu dostępny na http://oswiecimonline.pl/

20 listopada na hali lodowej w Oświęcimiu odbyło się spotkanie w ramach III kolejki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Mecz, który zgromadził sporą grupę fanów drużyny gospodarzy zaplanowany był na godzinę 17:30, lecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym awarią oświetlenia.

Oba zespoły nie grały ze sobą wcześniej, więc początek pierwszej tercji polegał bardziej na wzajemnym badaniu się obu drużyn i uważnej grze w obronie. Po pierwszych minutach spędzonych na lodzie drużyna Szerszeni, motywowana liczną publiką, zaczęła coraz częściej atakować w tercji rywala, jednak strzały z dystansu Oświęcimian, a także dogodna sytuacja sam na sam, w której znalazł się Łukasz Chrobak nie mogły zagrozić bramce strzeżonej przez Grzegorza Sławeckiego. Bramkarz Czartów od początku meczu wydawał się być pewnym punktem gości. Pod koniec tercji Czarty zaczęły wyprowadzać coraz groźniejsze kontry, zmuszając defensorów oraz bramkarza gospodarzy do intensywniejszej pracy we własnej tercji. Po jednej z takich kontr strzegący bramki Szerszeni Łukasz Chraścina wykazał się nielada refleksem wyłapując krążek do łapawicy w sytuacji sam na sam z krakowskim napastnikiem. Przy kolejnej sytuacji podbramkowej oświęcimianie nie mieli już tyle szczęścia. W 13 minucie strzał Mateusza Szwachty zaskoczył zasłoniętego Chraścinę, a krążek zmieścił się między jego parkanami, zatrzymując się tuż za linią bramkową. Szerszeniom nie udało się już zmienić wyniku do końca tej części gry i do szatni schodziły z stratą jednego gola.

Druga odsłona widowiska rozpoczęła się od bardzo chaotycznej gry z obu stron. Przez pierwsze minuty obie drużyny nie potrafiły znaleźć sposobu, aby zagrozić bramce rywala. W końcu optyczną przewagę zaczęły uzyskiwać Szerszenie, próbujące odwrócić losy meczu. W sytuacjach sam na sam z Grzegorzem Sławeckim znaleźli się odpowiednio Paweł Bator, Grzegorz Gawor, Wojciech Stachura, a także Arkadiusz Kot, lecz żaden z nich nie potrafił zmieścić krążka w siatce. Do końca drugiej tercji wynik nie uległ już zmianie.

Do trzeciej części meczu oświęcimianie podeszli bardzo zmotywowani głośnym dopingiem swoich kibiców. Krążek przez dłuższe okresy czasu utrzymywał się w tercji obronnej rywali. Czarty jednak mądrze zagrały w obronie, rzadko pozwalając sobie na popełnienie błędu i dopuszczenie gospodarzy do klarownych sytuacji. Podobnie jak w pierwszej odsłonie ograniczyły się do wyprowadzania kontr i stosowania pressingu w środkowej części lodowiska. Taktyka ta opłaciła się i w 38 minucie, po podaniu Kamila Ozimka, Paweł Łada zdobył drugą bramkę dla swojej ekipy. Zostało osiem minut regulaminowego czasu gry, więc Szerszenie ruszyły do szaleńczego ataku, ale jak głosi sportowe porzekadło „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i w 42 minucie spotkała ich kara za nieskuteczność. Karygodny błąd Łukasza Wiktora, popełniony przy rozegraniu krążka w tercji obronnej wykorzystał Paweł Łada, który nie dał żadnych szans golkiperowi z Oświęcimia. Ten sam zawodnik minutę później dopadł gumę w zamieszaniu pod bramką strzeżoną przez Łukasza Chraścinę i sprytnym strzałem z backhandu dał Czartom czterobramkowe prowadzenie. Tym samym skompletował hat-tricka i przesądził o losach meczu. W ostatnich minutach spotkania Szerszenie po raz kolejny ruszyły do przodu, by zdobyć bramkę honorową i choć trochę poprawić nastroje kibiców – w końcu skutecznie. Paweł Bator dynamicznie objechał bramkę Grzegorza Sławeckiego i ulokował krążek w siatce zdekoncentrowanych rywali. 23 sekundy później solową akcją popisał się Michał Gawor, który wykorzystując swoją szybkość przejechał całe lodowisko i wpakował gumę do bramki. Niestety było już za późno, by gonić wynik. Przez ostatnie 40 sekund wynik meczu już się nie zmienił i goście mogli się cieszyć nie tylko z wygranej, ale również z objęcia fotela lidera Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej.

Składy:

Szerszenie Oświęcim: Łukasz Chraścina (Damian Stachura) – Grzegorz Gawor, Krzysztof Paszek, Paweł Bator, Paweł Mąsior, Michał Gawor – Arkadiusz Kot, Łukasz Wiktor, Mariusz Kuleta, Wojciech Stachura, Łukasz Chrobak – Roman Rydzoń, Mirosław Wiertel, Piotr Kwarciak, Bartłomiej Wiertel, Wojciech Pękala – Mariusz Buba, Rafał Korzec, Arkadiusz Bąk.

Czarty Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Kamil Ozimek, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Witold Tuleja, Krzysztof Żak, Michał Daniel, Wojciech Nanke, Sebastian Markowicz – Jakub Jeleń, Ryszard Stankiewicz, Marcin Dziurkowski, Marcin Bubka, Tomasz Michalski.