Relacja z bitwy z Niedźwiedziami | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Relacja z bitwy z Niedźwiedziami

Zamieszczamy nieco spóźnione sprawozdanie z meczu uznanego przez nas za najważniejszy w bieżącym sezonie ligi – niestety przegranego wyjazdowego spotkania z Niedźwiedziami Sanok.

4 marca w ramach 9. kolejki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej drużyna Niedźwiedzi Sanok podejmowała na lodowisku Arena zespół Czartów Kraków. Mecz, który można było okrzyknąć kolejnym już ligowym spotkaniem na szczycie miał zadecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach w walce o mistrzostwo ligi.

Sanoczanie zajmowali od dłuższego czasu pozycję lidera w tabeli rozgrywek i byli upatrywani w roli faworyta w wyścigu o ligowe trofeum. Ostatnie spotkania nie ułożyły się jednak po ich myśli. Przegrane w Oświęcimiu i Dębicy sprawiły, że mecz z Czartami w Sanoku nabrał istotnego znaczenia w kontekście ich mistrzowskich aspiracji. Dla krakowian starcie z Niedźwiedziami było najważniejszym pojedynkiem sezonu. Przybyli do grodu Grzegorza, mając w pamięci wysoką porażkę u siebie, kiedy to w meczu pierwszej rundy ulegli Niedźwiedziom aż 1:10. Chcąc zrehabilitować się za dotkliwą porażkę przystąpili do meczu w najmocniejszym (za wyjątkiem niedysponowanego Opozdy) składzie. 14 oczek (2 punkty mniej niż sanoczanie) na ligowym koncie w przypadku zwycięstwa nad Niedźwiedziami dawało krakowianom szanse na mistrzowski laur, jednak to gospodarzom dawano w tym pojedynku więcej szans.

Na tafli spotkały się drużyny, z których jedna mogła imponować potencjałem ofensywnym podczas, gdy druga za sprawą niezłej defensywy, zazwyczaj traciła stosunkowo niewiele bramek. Można było spodziewać się interesującego widowiska.

Mecz rozpoczął się w niezłym tempie. Pierwszą okazję do zdobycie gola stworzyli gospodarze jednak strzał z bliskiej odległości pewnie wybronił Sławecki. Potem sytuacje bramkowe mieli zawodnicy z obu stron.
Po kontakcie z bandą poważnej kontuzji nadgarstka nabawił się jeden z sanockich graczy – Hubert Fabian i został przewieziony do szpitala. Bardzo dobrze spisywali się golkiperzy obydwu drużyn. Po ciekawym przebiegu gry na pierwszą przerwę zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 0:0.

W drugiej odsłonie szczęściu pomogli goście. W 4. minucie drugiej tercji przytomnie przed bramką zachował się Łada. Krążek odbity najpierw od bramkarza, skierował do siatki strzałem z backhandu i tym samym wyprowadził ekipę Czartów na prowadzenie.

Niespełna minutę poźniej po wygranym wznowieniu krążek trafił do Andrzeja Tulei, a ten strzałem z dystansu podwyższył rezultat na 0:2.

Niepomyślny bieg zdarzeń podziałał mobilizująco na sanoczan, którzy wzięli sprawy w swoje ręce.
Można było odnieść wrażenie, iż zawodnicy Czartów, będąc pod wrażeniem dwubramkowego prowadzenia, nie wytrzymali presji korzystnego rezultatu. Nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo kontraatak gopodarzy wykończył strzelając kontaktową bramkę Piotr Krokis. Dość chaotyczna gra krakowian poskutkowała tym, iż pozwolili strzelić sobie kolejnego gola. Wyrównujące trafienie zadał w 6. minucie drugiej odsłony gry z podania Mariusza Węgrzyna – Jerzy Hućko. Po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.

Trzecia odsłona zadecydowała o losach meczu. Od początku obserwowaliśmy okres wyrównanej gry. Goście stworzyli kilka sytuacji, jednakże nie potrafili ponownie objąć prowadzenia. Co nie udało się krakowianom, wykorzystali gospodarze. Pogromcą Czartów okazał się Damian Warchoł, który strzelając dwie bramki rozstrzygnął wynik spotkania. Gola na 3:2 zdobył po asyście Mariusza Wójcika, gdy zegar wskazywał 5. minutę III tercji. Potem, kiedy krakowianie zdecydowali się wyraźniej zaatakować i postawić wszystko na jedną kartę, na 35 sekund przed końcem spotkania ustalił jego wynik na 4:2.

Mecz na szczycie był w przekroju ligowych starć niezłym widowiskiem. Sporo elementów gry mogło się podobać. Warto nadmienić, że spotkanie było dość czyste – bez ostrych czy brutalnych starć. Bardzo dobrze, mimo straconych bramek, zaprezentowali się golkiperzy obydwu zespołów. Niedźwiedzie wygrywając na własnym terenie powiększyły dorobek punktowy o trzy oczka, stawiając wyraźny krok w kierunku ligowego mistrzostwa. Sanoczanie potwierdzili przy tym, że nie z przypadku strzelają dużo bramek i liderują rozgrywkom. Czarty zaprezentowały się wyraźnie lepiej niż w Krakowie jednak przegraną pogrzebały swoje szanse na triumf w KALH. Trzeba jednak przyznać, że krakowianie potwierdzili, że potrafią być groźni także w meczach wyjazdowych. Zabrakło im jednak dojrzałości i hokejowego cwaniactwa, aby wywieźć z trudnego terenu korzystny wynik.

Zrelacjonował: Witold Tuleja

Niedźwiedzie Sanok – Czarty Kraków 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)