Porażka z Żubrami 1:3 po prawdziwie hokejowej batalii | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Porażka z Żubrami 1:3 po prawdziwie hokejowej batalii

Kto spodziewał się we wtorkowy wieczór zaciętej walki, ostrych starć i nie tylko czystych zagrań – nie pomylił się. Kto oczekiwał naszego zwycięstwa, niestety tak jak my, może czuć się zawiedziony. Przegraliśmy z Żubrami 1:3 po wyrównanym meczu, którego wynik rozstrzygnął się w trzeciej tercji.

adsc_8221  Od początku spotkanie prowadzone było w wysokim tempie i jak na derbowy mecz przystało, obfitowało w pojedynki. Żaden zawodnik nie chciał odpuścić rywalowi, stąd sporo było zdecydowanych starć przy bandach, zablokowanych strzałów, podbitych kijów i prób gry kontaktowej na granicy przepisów.

Mimo kilku dobrych okazji z obu stron w pierwszej tercji żaden z golkiperów nie dał się zaskoczyć i schodziliśmy na przerwę przy stanie 0:0 oraz ze świadomością tego, że na drugą odsłonę musimy wyjść skoncentrowani, bo rozpoczniemy ją od gry w osłabieniu, po tym jak karę za atak wysokim kijem otrzymał Arkadiusz Opozda.

W tej części mecz się zaostrzył, a zespoły raz grały w przewadze, raz w osłabieniu. Sędziowie nakładali karę za karą, nie do końca potrafiąc zapanować nad tym, co się dzieje na tafli. Konieczne było przywołanie do siebie kapitanów obu drużyn i reprymenda, aby Ci uspokoili zapędy zawodników swoich ekip.

Po wybronionym osłabieniu, festiwal kar w drużynie Żubrów Kraków (w pewnym momencie na ławce kar znajdowało się jednocześnie czterech zawodników) spowodował, że stanęliśmy przed dużą szansą strzelenia gola w przewadze liczebnej. Mimo niezłego rozegrania zamka, występujący w bramce przeciwników Sebastian Januszczak nie dał się zaskoczyć, a groźnie strzelał m. in. dwukrotnie Grzegorz Kozdęba. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, gdy po zbyt pasywnej postawie naszych napastników, w kontrataku strzałem z okolic linii niebieskiej wynik otworzył Adam Lubowiecki. Krążek po jego strzale zmienił jeszcze tor lotu, odbijając się od kija obrońcy i zupełnie zaskoczył Grzegorza Sławeckiego. Pomimo utraty bramki nie przestaliśmy atakować, a wyczekiwane wyrównanie dał nam kapitan Krzysztof Kozdronkiewicz. Przejął krążek i wykorzystał sytuację sam na sam po wcześniejszym ładnym oszukaniu bramkarza zwodem do backhandu. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:1 i wynik meczu był nadal sprawą otwartą.

adsc_8385  W trzeciej tercji więcej zimnej krwi wykazali rywale, strzelając nam dwie bramki, których autorami byli kolejno: Conrad SurówkaMarcin Gacek. Zwłaszcza ta pierwsza może być zapamiętana jako szczególnej urody, gdy zawodnik dokładając kij zmienił tor lotu nagranego krążka tak, że ten wylądował w „okienku”.

Walczyliśmy do końca, ale przerwa na żądanie i wycofanie bramkarza w końcówce spotkania nie przyniosły rezultatu, a na dodatek zostaliśmy ukarani dwiema minutami za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

Po raz kolejny musimy przełknąć gorycz porażki, bo nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans, co udało się rywalom. Wygrali oni nieznacznie, ale zasłużenie, prezentując skuteczniejszą grę. Przegraliśmy bitwę, ale jeszcze nie wojnę. Nie składamy broni, bo przed nami runda rewanżowa, która musi być zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu i tego też będziemy sobie życzyć na Nowy Rok.

Niestety potwierdziły się obawy co do wcześniejszego urazu barku naszego środkowego Pawła Łady, który już na rozgrzewce odczuwał duży ból i z zaciśniętymi zębami próbował pomóc zespołowi, ale jeszcze w pierwszej tercji musiał opuścić lód. Mamy nadzieję, że po przerwie w rozgrywkach ligowych poświęconej na rekonwalescencję powróci do pełnej sprawności i będzie mógł wzmocnić pierwszą formację w meczu rewanżowym.

Czarty Kraków – Żubry Kraków 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Skład Czartów Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Krzysztof Żak , Wojciech Nanke, Bartłomiej Cupiał – Grzegorz Kozdęba, Michał Kostrzewa, Kamil Ozimek, Marek Ptak, Marcin Bubka.