Pierwsze zwycięstwo w MALH | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w MALH

adsc_3476 Sobotnią potyczkę w derbowym pojedynku z Łotrami rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, pewnie zwyciężając 1:7. Nasza przewaga w tym meczu, poza pierwszą tercją, w której przeciwnik dotrzymywał nam kroku, nie podlegała dyskusji.

Jak na derbowy pojedynek przystało, żadna z drużyn nie odpuszczała ani centymetra lodu, a twardej gry i ostrych starć nie brakowało. Pierwsza tercja zaczęła się dość nerwowo z obu stron, ale wraz z kolejnymi minutami przejmowaliśmy inicjatywę. Udokumentowaliśmy ją dwoma bramkami w pierwszej tercji wykorzystując swoje szanse, czego nie zrobił przeciwnik. W kolejnych odsłonach byliśmy zespołem prowadzącym grę, częściej stwarzającym zagrożenie pod bramką przeciwnika i w większości przypadków, rozbijającym jego ataki. Przeciwnikom oddać należy, że grając ambitnie do końca zdobyli honorową bramkę, a jej autorem był były zawodnik naszego zespołu Ryszard Stankiewicz.

Cieszy nas lepsza skuteczność i bramki wszystkich formacji. Martwi odnowienie się kontuzji Marka Mosiądza, który z trudem zjechał z lodu w trzeciej tercji i nie zdołał już powrócić do gry. Mamy nadzieję, że uraz okaże się mniej poważny niż wskazują objawy. Dobre zawody w bramce rozegrał Kamil Kus, który odnotował kilka świetnych interwencji, dodając pewności zespołowi i pozwolił przeciwnikom na zdobycie tylko jednej bramki. Zmieniając go w końcówce spotkania, w barwach Czartów Kraków zadebiutował Michał Suder.

Bramki zdobyli: Mateusz Szwachta (dwa trafienia), Marcin Bubka, Krzysztof Kozdronkiewicz, Kamil Ozimek, Filip Dudek oraz Bartłomiej Cupiał.

Rywalom dziękujemy za walkę, a kibicom obydwu drużyn za przybycie i doping!

Mimo korzystnego wyniku nie spoczywamy na laurach. Tym bardziej, że mamy świadomość, że w naszej grze nie brakowało błędów zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Na środowym treningu czeka nas analiza meczu. W 3. kolejce ligowej pauzujemy, więc prawdopodobnym jest, że w pierwszej połowie listopada rozegramy jakiś mecz kontrolny, a może nawet weźmiemy udział w turnieju towarzyskim.

Łotry Kraków – Czarty Kraków 1:7 (0:2, 0:1, 1:4)

Skład Czartów Kraków: Kamil Kus (Michał Suder) – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Kamil Ozimek, Wojciech Nanke, Bartłomiej Cupiał – Grzegorz Kozdęba, Michał Kostrzewa, Marek Mosiądz, Marek Ptak, Marcin Bubka – Krzysztof Suder, Tomasz Kaleta.