Nieudany rewanż z Żubrami – zabrakło argumentów, aby wygrać | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Nieudany rewanż z Żubrami – zabrakło argumentów, aby wygrać

W sobotni wieczór niestety po raz kolejny musieliśmy zjeżdżać z lodu pokonani. Mimo nawiązania walki ulegliśmy Żubrom 6:2. Jak w pierwszym spotkaniu, wynik rozstrzygnął się w trzeciej tercji. Mecz był zacięty, a zaangażowania z obu stron nie zabrakło.

Do pojedynku przystępowaliśmy ze świadomością tego, że gramy z liderem II ligi, który wygrał dotychczas wszystkie swoje mecze ligowe w tym sezonie. Ponadto wiedzieliśmy, że aktualne braki kadrowe będą wymagały od nas jeszcze większej mobilizacji, aby nawiązać walkę z co, by nie mówić faworyzowanym rywalem „zza miedzy”. Mimo to bardzo chcieliśmy przerwać niekorzystną serię porażek i pomyślnie zainaugurować rundę rewanżową.

Rozpoczęliśmy źle, bo szybko karę złapał Mateusz Szwachta i grając w osłabieniu już w pierwszej minucie straciliśmy bramkę po ładnym sytuacyjnym strzale Bartosza Zielińskiego. Mecz nie układał się po naszej myśli, mieliśmy kłopoty z wyjściem z tercji oraz z kryciem indywidualnym. Na 2:0 dla Żubrów podwyższył Bartłomiej Krzysztyński po ewidentnym błędzie w ustawieniu naszej formacji. W 10. minucie spotkania było już 3:0 po tym, jak ładną dwójkową akcję Adam Lubowiecki – Marek Korzeniowski, wykorzystał ten drugi. Zdołał on, mimo asysty obrońcy, skierować krążek do bramki obok bezradnie interweniującego Grzegorza Sławeckiego.

24_p fot. Piotr Tułaziński Nasze sporadyczne ataki w tej części meczu nie przynosiły rezultatu – albo kończyły się na linii niebieskiej albo strzelaliśmy słabo i niecelnie. Na tablicę wyników w końcu udało nam się wpisać, gdy grając w przewadze liczebnej po strzale z dystansu naszego kapitana Krzysztofa Kozdronkiewicza krążek znalazł drogę do bramki przeciwnika. Naszą sytuację skomplikowała jednak później podwójna kara Kamila Ozimka na kilka sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę. Na przerwę schodziliśmy, przegrywając 3:1, z wiarą w lepszą grę i poprawę rezultatu, ale i z trudnym zadaniem obronienia się w liczebnym osłabieniu przez niemal cztery początkowe minuty drugiej tercji.

Druga odsłona była najlepsza w naszym wykonaniu. Udało nam się przetrzymać grę w osłabieniu mimo momentami ciężkich chwil w naszej tercji. Nie straciliśmy w tej części żadnej bramki, zdobywając jedną i doprowadzając do kontaktowego rezultatu. Przytomnie przed bramką rywala zachował się Marek Ptak, wykorzystując przypadkowe podanie i oddając szybki strzał. Wynik 3:2 po tej tercji dawał nam nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Ostatnia tercja niestety rozstrzygnęła się na naszą niekorzyść. W 34 minucie mierzonym strzałem pod poprzeczkę naszego bramkarza zaskoczył Adam Lubowiecki. Niespełna trzy minuty później było już 5:2 po kolejnym błędzie w kryciu i bramce z backhandu Michała Sobolewskiego. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 40. minucie precyzyjnym strzałem w okienko. Mimo prób, nie zdołaliśmy odpowiedzieć do końca żadnym trafieniem.

W sobotę zabrakło nam argumentów, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Przeciwnik zgarnął trzy punkty zasłużenie, ponieważ miał zdecydowanie większą siłę rażenia w ofensywie, wygrywał znacznie więcej wznowień. My popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów w defensywie, a napastnicy za mało pomogli w tym aspekcie naszemu bramkarzowi i tylko czterem grającym obrońcom. Dyspozycja dnia naszych zawodników nie była dobra, a ciężaru gry nie zdołał wziąć na siebie żaden z liderów drużyny.

Żubry Kraków Czarty Kraków 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)

1:0 Bartosz Zieliński
2:0 Bartłomiej Krzysztyński
3:0 Marek Korzeniowski
3:1 Krzysztof Kozdronkiewicz
3:2 Marek Ptak
4:2 Adam Lubowiecki
5:2 Michał Sobolewski
6:2 Michał Sobolewski

Skład Czartów Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Grzegorz Kozdęba, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Mateusz Szwachta, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Kamil Ozimek, Marek Ptak, Bartłomiej Cupiał – Krzysztof Suder, Marcin Bubka, Michał Kostrzewa.