Koguty Sanok – Czarty Kraków: sprawozdanie z meczu | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Koguty Sanok – Czarty Kraków: sprawozdanie z meczu

Niniejszy tekst autorstwa Marcina Śpiewaka z drużyny Kogutów pierwotnie ukazał się na kalh.pl.

Meczem pomiędzy Kogutami SanokCzartami Kraków rozgrywki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej wkroczyły na półmetek. Spotkanie rozegrane zostało 17 grudnia 2011 r. na sanockiej Arenie. Gospodarze zajmujący czwarte miejsce w ligowej tabeli podejmowali dotychczasowego vicelidera. Ciężko jednoznacznie było określić faworyta tego spotkania, jednak Czarty po ostatniej wysokiej porażce z Niedźwiedziami wydawały się być w gorszej sytuacji. Jakby tego było mało przyjechały w okrojonym składzie, co musiało ostatecznie przełożyć się na grę.

Pierwsza tercja meczu zaczęła się od szybkiej gry gości, co zdziwiło gospodarzy. Nie myśleli bowiem, że grający na dwie piątki Czarty będą chciały narzucić dosyć szybkie tempo. Jednak szybka gra nie opłaciła się gościom. W pierwszej minucie gry po przejęciu krążka w środkowej tercji lodowiska skutecznym atakiem popisują się gospodarze i wynik meczu z podania Michała Sobolewskiego otwiera Daniel Stabryła. Po strzeleniu bramki przez Koguty gra się uspokaja i przez kolejne sekundy jest dosyć wyrównana. Jednak w czwartej minucie gry po niefortunnej grze obrońców Czartów kolejną bramkę dla gospodarzy zdobywa ich najlepszy strzelec Radosław Wojnarowski. Goście podrażnieni straconą bramką starają się przebić przez obronę gospodarzy, jednak ich wysiłki często kończą się w tercji neutralnej. Po kilku minutach szarpanej gry z jednej i drugiej strony w zamieszaniu podbramkowym bramkę strzela Rafał Szypak, któremu asystował strzelec pierwszej bramki w meczu Daniel Stabryła i sanoczanie wychodzą na trzybramkowe prowadzenie. Koguty ośmielone sporą zaliczką starają się zdobyć kolejne bramki, jednak od tego momentu obrona gości należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie pozwala na szybkie wjazdy napastnikom gospodarzy. W jedenastej minucie po zamieszaniu w tercji obronnej Czartów zawodnik Kogutów Bartłomiej Fedyn uderza krążek, a ten po pechowej obronie goalie’ego gości wpada do siatki. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 4-0 dla Kogutów Sanok.

Druga tercja to zupełnie inna gra gości. Krótką przerwę musieli wykorzystać na zmotywowanie się do dalszej gry i mimo niekorzystnego wyniku wiary w końcowe zwycięstwo im nie zabrakło. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już dwadzieścia sekund po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą tercję pierwszą bramkę dla gości zdobywa Krzysztof Kozdronkiewicz z podania Mateusza Szwachty, który przejął krążek zaraz po wyjściu z ławki kar. W 22 minucie gry gospodarze, tym razem z kontrataku zdobywają piątą bramkę, a jej strzelcem jest Daniel Romaniuk. Koguty idą za ciosem i w niespełna 50 sekund później strzelają swoją szóstą bramkę, a do protokołu meczowego jako strzelec trafia Dariusz Buczyński. Czarty jednak dalej starają się zmienić wynik spotkania i 40 sekund po ostatniej bramce dla gospodarzy odgryzają się tym samym, a strzelcem drugiego gola jest Arkadiusz Opozda, który wycelował krążkiem w samo okienko bramki strzeżonej przez Bartosza Bigosa. Krakowscy hokeiści po błędzie obrońcy Kogutów w 27 minucie zdobywają trzecią bramkę, a jej strzelcem jest ponownie jest Arkadiusz Opozda, któremu asystował tym razem Krzysztof Kozdronkiewicz. Gospodarze jednak nie dali długo nacieszyć się przyjezdnym szansą na dobry wynik i w 30 minucie siódmą bramkę strzelił Michał Sobolewski i tym samym ustalił wynik drugiej części meczu na 7-3.

W trzeciej tercji spotkania zobaczyliśmy już wolniejszą grę niż w poprzednich odsłonach. Zawodnicy gospodarzy starali się utrzymać wynik spotkania, a u graczy gości widać było zmęczenie grą tylko na dwie formacje. Wolne tempo gry spowodowało, że w ciagu tych 15 minut zobaczyliśmy zaledwie dwie bramki, po jednej z każdej stron. Najpierw w 40 minucie na listę strzelców wpisał się kapitan i najlepszy strzelec Czartów Kraków ” Krzysztof Kozdronkiewicz z podania Pawła Łady, a następnie Koguty odpowiedziały w 43 minucie trafieniem niezawodnego Radosława Wojnarowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 8-4 dla sanoczan i tym samym Koguty Sanok wyprzedziły krakowskie Czarty w ligowej tabeli.

Koguty Sanok – Czarty Kraków 8:4 (4:0, 3:3, 1:1)