Koguty nie dały rady. Relacja z ostatniego meczu Czartów w KALH | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Koguty nie dały rady. Relacja z ostatniego meczu Czartów w KALH

W niedzielny wieczór 25 marca w Krakowie na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego przy ul. Siedleckiego odbyło się spotkanie 10. kolejki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. W swoim ostatnim ligowym meczu w sezonie miejscowa ekipa Czartów podejmowała zespół Kogutów Sanok. Goście zajmujący w ligowej tabeli 3. lokatę zachowali jeszcze szanse na zdobycie tytułu wicemistrza rozgrywek. Nie mogli jednak pozwolić sobie na porażkę w grodzie Kraka. Gospodarze, wieńcząc przed własnymi kibicami wysiłek sezonu zamierzali powetować sobie porażkę, jaką ponieśli w meczu poprzedniej rundy na terenie rywala (8-4).

Mimo realnych szans na 2. miejsce na koniec rozgrywek, sanoczanie przybyli do Krakowa osłabieni kadrowo. Dwunastu graczy pola oraz brak lidera i najskuteczniejszego strzelca zespołu Radosława Wojnarowskiego (12 bramek) musiał odbić się na ich występie. Gospodarze – przeciwnie, przystąpili do spotkania w najmocniejszym zestawieniu.

Pojedynek rozpoczął się od kilku akcji z obu stron. Już w 2. minucie spotkania przed szansą stanęli goście. Za nieprzepisowe zagranie ukarany został prawy obrońca krakowian – Krzysztof Żak i gospodarze zmuszeni byli do gry w osłabieniu. Bronili się jednak z powodzeniem i uniknęli straty gola. Akcje znów przeprowadzali gracze tak z jednej, jak i z drugiej strony. Kogutom kilkakrotnie udało się zepchnąć krakowian do głębokiej defensywy. Krakowianie w końcu uporządkowali szyki obronne i coraz lepiej wyprowadzali krążek, wykorzystując przy tym bandy. Raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką sanoczan.
W 10. minucie po raz drugi mieli okazję grać w przewadze liczebnej. Tym razem wykorzystali swoją szansę i wynik spotkania otworzył środkowy drugiej formacji Czartów, Jakub Jeleń. Gościom udało się oddać kilka groźniejszych strzałów z dystansu, jednak większość z nich wędrowała obok bramki bronionej przez Grzegorza Sławeckiego. Krakowscy obrońcy grali na tyle dobrze, że klarownych sytuacji przed ich własnym polem bramkowym nie było wiele. W końcówce I tercji Czarty podwyższyły na 2:0. Po podaniu Mosiądza silnym strzałem z dystansu prawoskrzydłowy krakowian Wojciech Nanke pokonał golkipera Kogutów. Przy takim wyniku zawodnicy schodzili na pierwszą przerwę.

Początek drugiej odsłony należał do gości. Szybko, bo już w 2. minucie pierwszą bramkę dla ekipy Kogutów zdobył Michał Sobolewski. Goście próbowali prowadzić otwartą grę, ale szalę spotkania przechyliła na swoją korzyść drużyna Czartów. W 6 minucie II tercji ładną indywidualną akcję przeprowadził z prawej strony Andrzej Tuleja. Dograł przed pole bramkowe, a krążek do siatki skierował Jakub Jeleń, czym zaliczył swoje drugie trafienie w meczu. Początkiem 11. minuty drugiej tercji kibice zgromadzeni przy Siedleckiego mogli obejrzeć najładniejszy fragment w wykonaniu krakowian. W okresie gry w podwójnej przewadze gracze Czartów ustawili zamek. Długo utrzymywali się przy krążku, szukając dogodnej okazji do oddania strzału przy jednoczesnej próbie zasłaniania golkipera. Goście nie byli w stanie opuścić strefy obronnej. Bramkarz Kogutów kilkakrotnie bronił uderzenia, jednak w końcu musiał skapitulować. Akcję wykończył, zdobywając bramkę najskuteczniejszy strzelec i kapitan krakowian Krzysztof Kozdronkiewicz. Po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał rezultat 4:1.

W trzeciej odsłonie gra zespołowa Czartów i konstruowane przez nich akcje mogły się podobać. Sanoczanom zaczęło brakować sił, a w ich poczynania wkradła się nerwowość. Również Czartom przydarzyło się trochę niefrasobliwości. W 5. minucie III tercji Sławecki musiał po raz drugi wyjmować krążek z siatki. Tomasz Milczanowski zagrał z prawej flanki, krążek dotarł do Daniela Romaniuka, a ten zdobył drugą bramkę dla ekipy znad Sanu.

Emocje związane z końcówką rozgrywek dały o sobie znać na nieco ponad 5 minut do końca meczu. Na lodzie doszło do szarpaniny. Przepychanka w polu bramkowym krakowian przerodziła się w bijatykę. Na lód wtargnęli nawet zawodnicy z boksów. W rezultacie po przerwie sędziowie odesłali do szatni Jakuba Jelenia oraz Michała Sobolewskiego, którym wymierzono kary meczu. Ponadto na ławkę kar za brutalną grę oddelegowany został Kamil Ozimek z drużyny Czartów oraz Sebastian Niemiec z zespołu Kogutów. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Goście nie wywieźli z Krakowa korzystnego wyniku i punktów niezbędnych do walki o wicemistrzostwo. II miejsce w lidze przypadło ekipie TH Cheeloo Dębica. Trzeba powiedzieć, że z kadrą jaką dysponowali sanoczanie zwycięstwo w Krakowie nie było łatwym zadaniem. Spotkanie było dobrym widowiskiem. Gospodarze imponowali grą zespołową, ładnie wyglądała składna gra z wykorzystaniem band oraz rozgrywanie krążka w przewadze. Goście pokazali, iż dysponują niezłym potencjałem, a ich zawodnicy dobrze radzą sobie na łyżwach. W niedzielę zabrakło jednak kolektywu zdolnego pokonać nieźle dysponowanych krakowian.

Zrelacjonował: Witold Tuleja

Czarty Kraków – Koguty Sanok 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

39:38 Sebastian Niemiec Koguty Sanok brutalna gra – nadmierna ostrość 2 min
39:38 Michał Sobolewski Koguty Sanok brutalna gra – nadmierna ostrość kara meczu

Składy

Czarty Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Witold Tuleja, Krzysztof Żak, Marek Mosiądz, Jakub Jeleń, Wojciech Nanke – Kamil Ozimek, Michał Daniel, Marcin Dziurkowski, Marcin Bubka, Tomasz Michalski.

Koguty Sanok: Paweł Demkowski (Bartosz Bigos) – Rafał Szypak, Radosław Bomba, Tomasz Milczanowski, Daniel Romaniuk, Piotr Bąk – Michał Sobolewski, Daniel Stabryła, Robert Jarzec, Bartłomiej Fedyn, Sebastian Niemiec – Dariusz Kogut, Michał Mądry.