IV Otwarte Mistrzostwa Oświęcimia – relacja live! Komplet wyników | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

IV Otwarte Mistrzostwa Oświęcimia – relacja live! Komplet wyników

Zapraszamy do śledzenia możliwie na bieżąco aktualizowanych wieści z sobotnich zmagań turniejowych Czartów Kraków na lodowisku w Oświęcimiu!

Faworytem do zwycięstwa w turnieju, przynajmniej „na papierze” wydaje się drużyna Białych Wilków, która w tym sezonie wywalczyła awans do I ligi MALH. Wymagającymi przeciwnikami będą też na pewno Vikings Oświęcim – spadkowicze z I ligi MALH. Niewiadomą jest dla nas poziom sportowy ekipy z Bielska-Białej. Zagramy o zwycięstwo z każdym!

Skład Czartów Kraków: Piotr Gembrowicz – Andrzej Tuleja, Grzegorz Kozdęba, Krzysztof Kozdronkiewicz, Jakub Jeleń, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Krzysztof Suder, Krzysztof Żak, Bartłomiej Cupiał – Tomasz Pieczyk, Tomasz Michalski.

11:00 – 11:50 Czarty Kraków – Drachma Bielsko-Biała 2:4 (0:2, 2:2)

W pierwszym meczu przyjdzie nam zmierzyć się z ekipą z Bielsko-Białej, o której nie wiemy zbyt wiele. To młoda drużyna, która trenuje regularnie pod patronatem fundacji Drachma na własnym obiekcie. Nie ma jednak do tej pory doświadczenia meczowego.

Niestety po słabym meczu ulegliśmy zespołowi z Bielska – Białej. Przeciwnik postawił wymagające warunki, a my zagraliśmy zbyt nonszalancko i mało skutecznie. Graliśmy do końca, co dało nam w ostatniej minucie meczu drugą bramkę. Dla naszej drużyny strzelali: Filip DudekJakub Jeleń.

13:00 – 13:50 Vikings Oświęcim – Czarty Kraków 3:1 (2:0, 1:1)

Po zdecydowanie lepszym meczu w naszym wykonaniu ulegliśmy przeciwnikom 3:1. Mimo wielu stworzonych sytuacji dopiero po trzech straconych bramkach udało nam się odpowiedzieć po składnej akcji i bramce Krzysztofa Żaka z podania Filipa Dudka. Przy stanie 2:0 szanse na kontaktowego gola z rzutu karnego miał Krzysztof Kozdronkiewicz, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Vikingów.

14:00 – 14:50 Czarty Kraków – Białe Wilki Oświęcim 1:0 (0:0, 1:0)

Po dobrym spotkaniu i dramatycznej końcówce udało nam się odnieść zwycięstwo nad faworyzowaną ekipą Białych Wilków! Zwycięską bramkę zdobył Krzysztof Żak po ładnej zespołowej akcji i asyście Bartłomieja Cupiała. W ostatnich minutach udało nam się odeprzeć napór gospodarzy i zachować czyste konto, w czym spora zasługa naszego bramkarza Piotra Gembrowicza.

17:00 – 17:50 Czarty Kraków – Szerszenie Oświęcim 2:2 (1:0, 1:2)

W ostatnim naszym meczu tego sezonu zremisowaliśmy z Szerszeniami Oświęcim, choć optycznie przez większość meczu byliśmy zespołem lepszym i stworzyliśmy, szczególnie w pierwszej części gry sporo okazji strzeleckich, niestety niewykorzystanych. Na prowadzenie wysunął nas Bartłomiej Cupiał po akcji sam na sam z bramkarzem. W drugiej części na wyrównanie rywali szybko odpowiedzieliśmy golem Filipa Dudka. Niestety nie udało się nam utrzymać prowadzenia – przeciwnicy zdobyli wyrównanie na kilka minut przed końcem.

Remis wystarczył nam na zajęcie IV miejsca w turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Białe Wilki Oświęcim (tytuł Mistrzów Oświęcimia) 9 pkt. – trzy zwycięstwa, jedna porażka