Falstart w debiucie. Przegrywamy do zera w Oświęcimiu rażąc nieskutecznością | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Falstart w debiucie. Przegrywamy do zera w Oświęcimiu rażąc nieskutecznością

falstart Niedziela 13.10 to ewidentnie nie był nasz dzień w Oświęcimiu. Jeśli w sporcie można w ogóle mówić o szczęściu, to nam wczoraj go zabrakło. Gorzej, że mało który z nas starał się temu szczęściu pomóc. Zagraliśmy chyba najgorszy mecz od czasu porażki 2:7 u siebie z Kogutami Sanok w KALH i trudno doszukać się w naszej wczorajszej grze pozytywów. Rywalom gratulujemy zwycięstwa popartego skuteczną grą i wykorzystaniem naszych słabości.

Jechaliśmy do grodu nad Sołą z nadzieją na zwycięstwo w debiutanckim występie w nowej dla większości z nas lidze (niektórzy z naszych zawodników zdobywali już doświadczenie w rozgrywkach MALH w barwach Żubrów Kraków w poprzednich dwóch sezonach). Nadzieje te były uzasadnione, bo przeciwnik w naszym zasięgu (wygraliśmy choćby w sparingu przedsezonowym), a okres przygotowawczy przepracowany dobrze i sumiennie. Nie można też powiedzieć, że zlekceważyliśmy rywala czy specjalnie czymś nas zaskoczył. Wiedzieliśmy, że z oświęcimianami mamy wyrównany bilans i trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to groźny przeciwnik potrafiący grać, a kilku szybkich i dobrze jeżdżących na łyżwach zawodników będzie szczególnie niebezpiecznych. Mimo to mieliśmy podstawy do optymizmu, ale po raz kolejny przekonaliśmy się, że w rywalizacji na sportowej arenie 2+2 nie zawsze daje 4.

Mecz rozpoczął się nerwowo dla obu stron. Gra była szybka, a przez kilka minut trwała wymiana ciosów jeśli chodzi o próby strzeleckie. Prowadzenie po kilku minutach objęli gospodarze, a jeszcze w tej tercji straciliśmy drugą bramkę, grając w osłabieniu. Zasłonięty Grzegorz Sławecki niewiele mógł poradzić na precyzyjny strzał Michała Gawora.

Początek drugiej tercji był przyzwoity w naszym wykonaniu, ale mimo wypracowania sobie kilku dogodnych sytuacji bramkowych krążek nie trafił do sieci. Niewykorzystane sytuacje zemściły się niestety okrutnie i po błędach indywidualnych straciliśmy kolejne dwie bramki. Nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki rywala i nawet w sytuacji sam na sam Krzysztof Żak przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

W trzeciej odsłonie nie można było odmówić nam ambicji, ale bramka rywali nadal stała jak zaczarowana i nawet gra w podwójnej przewadze nie wystarczyła na zdobycie honorowej bramki. Co więcej, po kolejnym indywidualnym błędzie w obronie straciliśmy w końcówce meczu piątą bramkę. Nie miała ona znaczenia w kontekście wyniku, bo ten był już przesądzony, ale pokazała, że dyspozycja dnia naszych zawodników nie była najwyższa.

Mamy pokorę wobec sportu i wiemy, że przegrywać trzeba umieć, a porażki zwykle uczą więcej niż zwycięstwa. Wierzymy, że tak będzie i w tym przypadku, a „pierwsze śliwki robaczywki” opadną w drugim spotkaniu ligowym z Łotrami, które już za niespełna dwa tygodnie w Krakowie. Stać nas na znacznie lepszą grę i obiecujemy, że udowodnimy to jeszcze nieraz w tym sezonie!

Szerszenie Oświęcim – Czarty Kraków 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Skład Czartów Kraków: Grzegorz Sławecki (Kamil Kus) – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Marcin Dziurkowski, Filip Dudek, Krzysztof Żak, Wojciech Nanke, Bartłomiej Cupiał – Grzegorz Kozdęba, Michał Kostrzewa, Kamil Ozimek, Marek Ptak, Marcin Bubka – Marek Mosiądz.