Derby Krakowa | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Derby Krakowa w amatorskim hokeju na lodzie!

29_p fot. Piotr TułazińskiW niedzielny wieczór na lodowisku w Krakowie przy ul. Siedleckiego 7 rozegraliśmy nasz trzeci poważny mecz, a zarazem pierwsze oficjalne spotkanie (3 x 20 minut zatrzymywanego czasu) z zaprzyjaźnioną drużyną Żubrów Kraków.

Drużyna Żubrów, mająca już za sobą występy w Małopolskiej Amatorskiej Lidze Hokeja na Lodzie, podeszła do meczu bardzo profesjonalnie. Wystawiła możliwie najsilniejszy skład z pełnymi czterema formacjami przeciwko naszym trzem.

Od początku zawodów przeciwnicy narzucili szaleńczy styl gry, jednakże Czarty umiejętnie się broniły, nawet w obliczu osłabienia. Pierwsza bramka padła dopiero w 12 minucie gry. Po straconym golu nie było mowy o złożeniu broni i raz po raz wyprowadzaliśmy groźne kontrataki. Jeden z nich znalazł w końcu drogę do siatki, a autorem wyrównującego trafienia został występujący z numerem 68 – Krzysztof Żak. Fakt ten rozbudził w zespole żywą nadzieję na korzystny rozwój sytuacji.

Niestety, dalszy bieg zdarzeń okazał się odmienny. Nieszczęśliwie dla nas Żubry znów przejęły kontrolę nad spotkaniem strzelając przed końcem pierwszej tercji kolejne trzy gole. Ostatecznie oba zespoły zeszły do szatni z wynikiem 4-1.

Jak nie puszczać słów na wiatr pokazał już w 35 sekundzie drugiej tercji Marek Mosiądz, który wdrożył w życie wskazówki kapitana drużyny. Walcząc do końca, zdołał strzelić drugą bramkę dla naszego zespołu, dającą w tym momencie rezultat 4-2. Jakby tego było mało, znowu się pogubiliśmy w ustawieniu, a druga tercja przyniosła identyczny rezultat, jak pierwsza.

Trzecia odsłona była zdecydowanie najsłabsza w naszym wykonaniu. Ujawniły się przede wszystkim braki kondycyjne i w konsekwencji straciliśmy aż siedem goli, nie odpowiadając żadnym.