Szerszenie żądlą, lecz to nie wystarczy. Sprawozdanie z domowego meczu Czartów. | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Szerszenie żądlą, lecz to nie wystarczy. Sprawozdanie z domowego meczu Czartów.

W ósmej kolejce Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej Czarty Kraków podejmowały drużynę Szerszeni Oświęcim. Jak przystało na pojedynki drużyn hokejowych z tych miast spotkanie traktowane było priorytetowo przez obie ekipy. Drużyna gości przyjechała z chęcią rewanżu za porażkę 2:4 u siebie w pierwszej rundzie rozgrywek. Gospodarze natomiast wciąż zachowujący szansę na walkę o czołowe lokaty w lidze nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów.

Z racji wagi spotkania początek był bardzo nerwowy. Z obu stron szybko pojawiły się niewykorzystane sytuacje. Jedną z najlepszych miał kapitan Czartów Krzysztof Kozdronkiewicz jednak w sytuacji sam na sam został zatrzymany przez bramkarza przyjezdnych Damiana Stachurę. Szybko dało się zauważyć taktykę jaką obrali goście, którzy kosztem osłabienia swojej drużyny w obronie wystawiali czekającego na szpicy jednego ze swoich najlepszych zawodników Daniela Krompca. W drugiej połowie tercji mecz się zaostrzył. Zaczęło się od jednoczesnej kary dla zawodników Czartów i Szerszeni. Niespełna minutę później przed szansą gry w przewadze stanęli gospodarze. Pomimo tego wynik do końca tercji nie zmienił się, ale jej przebieg rokował zaciętą walkę w kolejnych odsłonach.

Druga tercja rozpoczęła się prawie półtoraminutową grą w przewadze drużyny Czartów. Jednak w ich grę wkradł się chaos i kolejny powerplay został niewykorzystany. Goście wciąż konsekwentnie realizowali swój plan taktyczny z wysuniętym zawodnikiem, ale uważna gra Czartów w obronie nie pozwoliła na stworzenie przez niego większego zagrożenia. W końcu w 23 minucie gry po spowodowaniu upadku przeciwnika na zawodnika Szerszeni została nałożona kara. Korzystając z okazji gospodarze ściągając bramkarza wystawili dodatkowego napastnika Arkadiusza Opozdę, który pięknym strzałem z backhandu dał upragnione prowadzenie drużynie gospodarzy. Bramka widocznie zdeprymowała zespół gości, ponieważ niespełna dwie minuty później, po niezaprzeczalnym błędzie obrony Szerszeni, w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Ozimek, którą bezwzględnie wykorzystał i podniósł wynik na 2:0. Koniec tercji to uważna gra w obronie Czartów kontrolująca poczynania, sprawiającej wrażenie rozbitej, drużyny z Oświęcimia.

Ostatnią odsłonę Czarty rozpoczęły mocnym uderzeniem, gdyż już w 5 minucie, po podaniu strzelca pierwszej bramki Arkadiusza Opozdy, bramkę na 3:0 zdobywa Paweł Łada. Mecz zdawał się być rozstrzygnięty. Jednak 10 sekund później rozprężenie, jakie wkradło się w szeregi Czartów zaowocowało stratą kuriozalnej bramki, którą „strzałem” z tercji neutralnej zdobywa Paweł Mąsior. To jakby obudziło drużynę Szerszeni. Wznowili swoje ataki z większym zacięciem niż dotychczas przez dłuższy okres nie pozwalając wyjść z tercji obronnej drużynie gospodarzy. Wreszcie w 35 minucie zadziałało ich najniebezpieczniejsze żądło w postaci Daniela Krompca, który indywidualną akcją wdarł się w tercję Czartów i mijając obronę zdobył bramkę na 3:2. Rozpoczęło się inne spotkanie. Do drużyny przyjezdnej powróciła wiara w wywiezienie z Krakowa korzystnego wyniku. Drużyna Czartów zaszokowana szybką zmianą sytuacji na lodzie cofnęła się do jeszcze głębszej defensywy. Końcówka gry to wojna nerwów. Minutę przed końcem goście ściągają bramkarza. Jednak zimna krew i udane parady bramkarza Czartów Grzegorza Sławeckiego pozwalają gospodarzom dowieść zwycięstwo do końca.

Spotkanie Czartów z Szerszeniami pokazało, jak wciągającym i emocjonującym widowiskiem może być hokej na lodzie. Gratulacje za to należą się zawodnikom obu drużyn. Czartom za umiejętną grę taktyczną i zimną krew w końcówce spotkania, a Szerszeniom za walkę do końca. Rokuje to, że spotkania Oświęcimia z Krakowem mogą stać się szlagierowe, również w KALH-u i gromadzić coraz większą liczbę fanów. Podziękowania trzeba również skierować do kibiców obu drużyn, którzy zjawiając się liczną grupą aktywnie wspierali swoich zawodników!

Zrelacjonował: Tomasz Kaleta

Czarty Kraków – Szerszenie Oświęcim 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Składy

Czarty Kraków: Grzegorz Sławecki – Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda – Krzysztof Żak, Witold Tuleja, Kamil Ozimek, Jakub Jeleń, Wojciech Nanke – Marek Mosiądz, Marcin Dziurkowski, Marcin Bubka, Tomasz Michalski.

Szerszenie Oświęcim: Damian Stachura (Łukasz Chraścina) – Grzegorz Gawor, Roman Rydzoń, Paweł Mąsior, Daniel Krompiec, Michał Gawor – Łukasz Wiktor, Arkadiusz Kot, Łukasz Chrobak, Wojciech Stachura, Mariusz Kuleta – Krzysztof Paszek, Mirosław Wiertel, Rafał Korzec, Piotr Kwarciak, Arkadiusz Bąk.