Czarty Kraków – SHK Krosno: relacja z meczu | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Czarty Kraków – SHK Krosno: relacja z meczu

Poniżej zamieszczamy relację z naszego ostatniego meczu autorstwa kolegi i widza tego spotkania – Tomasza Kalety. Tekst pierwotnie ukazał się na http://www.kalh.pl.

W meczu inaugurującym drugi sezon ligowy Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej – Czarty Kraków podejmowały u siebie drużynę SHK Krosno. Pomimo faworyzowania drużyny gospodarzy mecz niósł ze sobą wiele niewiadomych, ponieważ podczas długiej przerwy w rozgrywkach zespoły nie próżnowały oraz w każdym z nich miały miejsce znaczące ruchy kadrowe. Dodatkowo, zawodnikom obu zespołów z pewnością zachowało się w pamięci wspomnienie z zeszłorocznego zaciętego meczu w Krośnie, zakończonego remisem 5:5.

026 Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już trzydziestej drugiej sekundzie mogli się cieszyć prowadzeniem po składnej akcji ich pierwszej formacji. Po zamieszaniu przed polem bramkowym, Krzysztof Kozdronkiewicz sprytnym podaniem zza bramki do Pawła Łady umożliwił mu strzał, który bezlitośnie został zamieniony na bramkę. Ekipa z Krosna, wyraźnie zdeprymowana tak szybką stratą bramki, grała chaotycznie i co rusz po swoich błędach dawała szanse na podwyższenie wyniku przeciwnikom. Z biegiem czasu drużynie gości udało się jednak ułożyć swoją grę. W 8 minucie gry Arkadiusz Homotnik za spowodowanie upadku przeciwnika został odesłany na dwuminutową karę, tym samym, dając przeciwnikom szansę gry w przewadze. Mimo kilku okazji wynik nie zmienił się. Na trybunach zaobserwowano natomiast ewidentny postęp w stosunku do poprzedniego sezonu, gdyż obie drużyny z większą konsekwencją potrafiły rozgrywać ten element meczu i zarówno goście wiedzieli, jak bronić, a gospodarze, jak umiejętnie rozgrywać krążek w tercji ataku. W 11 minucie gry tym razem, to drużyna z Krosna stanęła przed szansą odrobienia strat, gdyż na ławkę kar po dość kontrowersyjnej sytuacji został odesłany Arkadiusz Opozda. W szeregi gości musiała wkraść się dekoncentracja, ponieważ najpierw po chwili bramkę w osłabieniu, po asyście Marcina Dziurkowskiego strzela Kamil Ozimek, a 9 sekund później po indywidualnej akcji prowadzenie podwyższa kapitan Czartów Kraków – Krzysztof Kozdronkiewicz. Od tego momentu gra się zaostrza i dochodzi do kilku niepotrzebnych wymian zdań pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Za zbyteczną ostrość w grze ukarani zostają obustronnym wykluczeniem – Kamil Ozimek oraz Konrad Stelmach.

Na początku drugiej odsłony widoczne było, że drużynie z Krosna podczas przerwy udało się wyciągnąć wnioski z ostatnich wydarzeń, 054 bowiem wyszła ona na lód zmotywowana i bardziej zorganizowana taktycznie. Gra się wyrównała, a obie strony zaczęły stwarzać sobie mnóstwo okazji. W 17 minucie meczu za podcięcie przeciwnika na ławkę kar wędruje Grzegorz Kozdęba, jednak dzięki postawie bramkarza i formacji obronnej krakowian, SHK Krosno nie udaje się wykorzystać kolejnego powerplay’a. Przez początkową część drugiej tercji widowisko staje się festiwalem niewykorzystanych sytuacji strzeleckich i dopiero w 23 minucie po indywidualnej akcji swoją szansę na gola zamienia Wojciech Nanke, dając już dość pewne, czterobramkowe prowadzenie gospodarzom. Strata gola ponownie osłabia skupienie gości, którzy 17 sekund później za sprawą faulu Dave’a Grimaldi’ego zmuszeni są grać w osłabieniu, a w 24 minucie tracą bramkę za sprawą podręcznikowej, dwójkowej akcji Krzysztofa Żaka i Marcina Bubki.

Podczas trzeciej tercji Czarty usatysfakcjonowane z pięciobramkowego prowadzenia skupić się na obronie i grając na „0 z tyłu” czekać na możliwość kontrataków. Z drugiej strony, Krośnianie nie mieli już nic do stracenia i postawili wszystko na atak. W drużynie Czartów Kraków na ostatnią część spotkania doszło do zmiany bramkarza i miejsce Grzegorza Sławeckiego między słupkami zajął Kamil Kus. Już po 50 sekundach od początku tej odsłony gry Konrad Stelmach zostaje odesłany na ławkę kar za uderzanie kijem, a minutę później za to samo przewinienie karę ponieść musi Dave Grimaldi. Pomimo chwilowej gry pięciu na trzech, gościom udaje się wyjść obronną ręką. 086 Chwilę później, bo już w 33 minucie, drużynę Czartów Kraków osłabia Marcin Dziurkowski. W tym okresie gry krakowianie wykazują się zdobytym doświadczeniem, ponieważ podczas ciągłego naporu przeciwnika, sprytnie potrafią skarcić ich za nadmierne odsłonięcie się i w 36 minucie bramkę zdobywa Wojciech Nanke, a wynik spotkania w 43 minucie ustala Kamil Ozimek.

Wynik spotkania nie oddaje w pełni przebiegu widowiska. Czarty Kraków z pewnością okazały się tego wieczoru zespołem lepszym, jednak drużyna SHK Krosno również zaprezentowała trochę swoich dobrych stron i miała okazję, aby zdobyć bramki. Na szczególne podziękowania zasługują kibice, którzy z meczu na mecz pojawiają się w coraz liczniejszym gronie!

Zrelacjonował: Tomasz Kaleta