Trzecie miejsce Cracovii w Doniecku | Czarty Kraków
do poczytania...

Aktualności

Trzecie miejsce Cracovii w Doniecku

Drużyna Comarch Cracovii Kraków zakończyła udział w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym od piątku do niedzieli w Doniecku. Krakowianie zajęli trzecie miejsce co, zważywszy na mocną obsadę turnieju (2 liderujące zespoły z drugiej klasy rozgrywkowej Rosji oraz Mistrz Łotwy), pozwala uznać występ za udany. Cracovia nawiązała wyrównaną walkę grając bardzo ambitnie z wymagającymi rywalami reprezentującymi rosyjską szkołę hokeja, a trudne do zniwelowania różnice w wyszkoleniu technicznym krakowianie nadrabiali mądrą taktycznie grą i walecznością.

Po pierwszym przegranym meczu (piątkowa porażka z Rubinem Tiumeń 1:6) zespół Pasów zagrał wyrównane spotkanie z wyżej notowaną drużyną gospodarzy. Jak powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec zespołu Donbassu Donieck, hokeiści Comarch Cracovii postawili wysoko poprzeczkę Ukraińcom. Podopieczni trenera Rohacka zagrali dobry mecz i gdyby okazali się skuteczniejsi w grze w przewadze liczebnej mogliby w tej potyczce osiągnąć korzystny dla siebie rezultat. Krakowianie ulegli 3-1.

Bardzo dobrym posunięciem okazało sie umieszczenie w bramce Ondreja Raszki, który swoją bardzo dobrą postawę zaprezentował również w ostatnim meczu z zespołem z Łotwy. Pod nieobecność Damiana Słabonia(po uderzeniu w bandę nie spał z powodu bólu głowy) w pierwszej formacji bardzo obiecująco zaprezentował się Paweł Kosidło. Dobry występ zdobyciem bramki zanotował znów Nick Sucharski. W obronie wyróżnił się Łukasz Sznotala, który niedawno wrócił do gry po kontuzji. Cracovia pokonała zespół z Lipawy 3:1.

Trener Rudolf Rohacek był zadowolony z postawy zespołu w turnieju. Chwalił drużynę zwłaszcza za dobrą grę w osłabieniach liczebnych i destrukcji w strefie środkowej, wskazał natomiast na problemy we własnej tercji.
Turniej wygrali gospodarze co daje im przepustkę do gier finałowych które w połowie stycznia odbędą się we francuskim Rouen. W decydującym dla wyniku turnieju meczu Donbass pokonał Rubin 3:1.